Решетилівський районний територіальний центр соціального ...
Субота, 04.05.2024, 04:51
Меню сайту

Категорії розділу
Газета Решетилівський вісник [90]
Газета Зоря Полтавщини [1]

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Газета Решетилівський вісник

Врегульовано ряд питань щодо призначення населенню субсидій 30.09.2011 р.

Перед початком опалювального сезону багатьох громадян цікавлять умови отримання житлових субсидій. За роз’ясненнями ми звернулися до начальника Управління праці та соціального захисту населення  РДА Л.С.Друб. 

-         Людмило Станіславівно, чи сталися зміни в законодавстві щодо отримання житлових субсидій?

-         Система надання субсидій постійно удосконалюється. Недавно Кабінет Міністрів України прийняв нові постанови. Суть нововведень така.

Підвищено соціальні гарантії в оплаті житлово-комунальних послуг для сімей з дітьми або інвалідами.

З 1 січня 2012 року у разі призначення житлової субсидії сім’ї, до складу яких входять діти або інваліди І-ІІ груп і дохід яких на одну особу не досягає прожиткового мінімуму, сплачуватимуть за житлово-комунальні послуги 10% середньомісячного сукупного доходу (нині такі сім’ї сплачують 10%, якщо дохід на одну особу не перевищує 50% прожиткового мінімуму).

Надано право громадянам, які мають нереструктуризовану заборгованість оплати житлово-комунальних послуг, що утворилася до 1 грудня 2006 року, отримувати субсидії.

Житлові субсидії призначаються незалежно від розміру загальної площі житла у випадках, коли у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані лише непрацездатні особи, які не мають інших доходів, крім доходів від особистого селянського господарства, земельних ділянок, наданих для потреб городництва та ін.., пенсії та інших соціальних виплат. Переглядається право на оформлення субсидії у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у такому приміщенні, їх сімейного стану, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів.

Врегульовано питання щодо призначення субсидій сімям, в яких члени родини відсутні тривалий час (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі). Відтепер кількість осіб, виходячи з якої призначається субсидія за наявності засобів обліку комунальних послуг, визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, в окремих випадках – на підставі обстеження умов проживання.

Уладнано питання щодо врахування майнового стану громадян. При призначенні субсидії не будуть враховуватися транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.

З метою забезпечення своєчасного прийняття рішень про призначення житлових субсидій у випадках, коли необхідно зібрати додаткову інформацію про сімю, установлено 15-денний строк для надання  такої інформації органами БТІ, ДАІ, ДПС, тощо у відповідь на запити органів праці та соціального захисту населення.

- Чи можуть громадяни самі визначити, чи мають вони право на оформлення субсидії?

- Кожен громадянин може зробити попередній розрахунок, чи сподіватися йому на субсидію. Береться дохід всіх членів сімї, зареєстрованих на даній житловій площі за попередні шість місяців, ділиться на 6 – так обраховується середньомісячний дохід. Далі треба взяти відповідний відсоток цього доходу – 10% (для сімей, які складаються лише із непрацездатних) чи 15% (для всіх інших сімей) і порівняти з місячною платою за ЖКП  в межах норм. Якщо плата за ЖКП є вищою за визначений відсоток сімейних доходів, то сім’я має право на субсидію, якщо не перевищує його, необхідно дочекатися опалювального періоду, коли збільшуються комунальні платежі і знову зробити розрахунок.

- Який перелік документів необхідно зібрати і куди звертатися?

- Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (довідку про розмір заробітної плати, допомоги по безробіттю, стипендію, аліменти, розмір орендної плати, тощо). Пенсіонери довідки про розмір призначеної пенсії не подають.

У органі праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заявку та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. Інші необхідні документи та відомості для нарахування субсидій надають на запит сільські (селищні) ради, житлово-експлуатаційні організації, організації, що надають житлово-комунальні послуги.

- На який період призначають субсидію?

- Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців. У разі, якщо за опалення громадяни сплачують протягом лише опалювального періоду, субсидія призначається на цей період.

- Для жителів районного центру звертатись до управління праці зручно, а як щодо жителів сіл?

- У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій та передачу їх відповідним органам праці та соціального захисту населення здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищної рад та громадські інспектори, що вже працюють по селах району.

Категорія: Газета Решетилівський вісник | Додав: sobez1 (18.10.2011)
Переглядів: 567 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz