Різдвяні зустрічі
Напередодні Щедрого вечора, свята Маланки та Василя відбулося спільне засідання народознавчої студії « Берегиня» терцентру та клубу
«Ріднокрай» районної бібліотеки. Тема «Різдвяні зустрічі» зібрала до світлиці бібліотеки пенсіонерів, людей з обмеженими фізичними можливостями, які ведуть активний спосіб життя, шанують народні звичаї та традиції.
Після вступних слів бібліотекарів Яресько М.В., Рагуліної О.О. слова Різдвяно-новорічних вітань адресували присутнім Козарь Н.Ю., директор Решетилівського ТРЦ, Багно В.І., голова Решетилівської районної ради ветеранів. Учасники зустрічі мали змогу побувати на імпровізованому Святвечорі у господі Катерини та Льоньки (ролі вик. Біленька Л.Г., Пасічний Л.Г), до яких завітала кума Ольга ( Зінченко О.Д.), побачити, як готується родина до найбільшого релігійного свята Різдва. Всі зосереджено спостерігали за обрядовими діями, які виконував господар, складаючи з колосків Дідуха, як Льонька дякував Сіркові за службу по охороні хати, як благословляв худібку у стайні, як закликав мороза, вовка, вітер на Святу вечерю. Присутні побачили і жіночий обряд напередодні Різдва, 12 страв, які приготувала господиня Катерина та кума Ольга до святкування. Серйозно виконувала роль доньки маленька Аліса Задоркіна , яка уважно придивлялася до всього, що відбувалося у світлиці під час приготувань до Святвечора.
Як і годиться, до хати Льоньки завітав і різдвяний вертеп у складі учнів Решетилівської дитячої школи мистецтв на чолі з викладачем Гончар Л.М. Всіляких гараздів зичили пенсіонерам учасники вертепу, бажала добробуту і Коза, витанцьовуючи свій танок. А як зазвучали дзвінкі колядки та щедрівки, то разом з дітьми дружно заспівали й всі присутні.
Багато цікавої інформації про Різдвяні свята, про народження Ісуса Христа почули учасники зустрічі від настоятеля Спасо-Успенської церкви протоієрея Володимира.
Пілюгін Є.І., художник, Заслужений майстер народної творчості України, провів для пенсіонерів майстер-клас з розпису, наглядно продемонструвавши, як можна за кілька хвилин пальцями у фарбі створити на папері прекрасні українські орнаменти.
Всього було багато на засіданні: відроджених звичаїв та обрядів, інсценізацій , колективних пісень під гармошку Йови В.Х., танцювальних мелодій. Радо смакували присутні кутею та узваром, варениками та галушками, українськими пампушками з часником, голубцями, квашеною капустою. Не злічити було й розказаних гумористичних історій про Різдвяно-новорічні пригоди.
|