Решетилівський районний територіальний центр соціального ...
П`ятниця, 03.05.2024, 01:00
Меню сайту

Категорії розділу
Соціальні виплати [9]
Пільги [15]
Для інвалідів та чорнобильців [17]
Учасникам АТО [1]

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Соціальні виплати

Соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
26.11.2012, 17:13

 Соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

Одним із пріоритетних напрямків діяльності держави – є розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В області створено та функціонують 142 прийомні сім`ї та 25 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 386 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Державна підтримка прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу реалізується шляхом надання державної соціальної допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року № 81.

Розмір соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку, для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 18 років та продовжують навчатися  розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми для працездатної особи.

З 01.10.2012 максимальний розмір соціальної допомоги становить:

-         для дітей віком до 6 років – 1860 грн. на місяць;

-         для дітей віком від 6 до 18 років – 2322 грн. на місяць;

-         для дітей віком від 18 років (за умови навчання) до 23 років або до закінчення ними  навчальних закладів – 2236 грн. на місяць.

У разі коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія чи державна допомога, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром зазначених виплат за попередній повний місяць на момент влаштування дитини у дитячий будинок сімейного типу або прийомну сім'ю.

24 жовтня 2012 року Урядом прийнято постанову № 983 "Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною". Постановою підвищено соціальні гарантії для дітей-інвалідів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, передбачено, що при розрахунку розміру допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, державна соціальна допомоги, яка виплачується інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, не враховується.

Також у разі передачі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку чи піклування або влаштування в дитячий будинок сімейного типу, прийомну сім'ю до розрахунку розміру соціальної допомоги на таку дитину не включається розмір призначеної державної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Грошове забезпечення призначається кожному з батьків-вихователів і одному з прийомних батьків, розмір якого становить 35 відсотків двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину.

При цьому сумарний обсяг грошового забезпечення батькам-вихователям не повинен перевищувати п'яти прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 01.10.2012 – 5590 грн. на місяць). Розмір грошового забезпечення одному з прийомних батьків не повинен перевищувати півтора прожиткового мінімуму для працездатної особи (з 01.10.2012 – 1677 грн. на місяць).

Для призначення  державної соціальної допомоги на дітей-сиріт,  дітей, позбавлених батьківського піклування,  та грошового забезпечення батьками –вихователями, одним з прийомних батьків до управління праці та соціального захисту населення подаються:

- заява;

- рішення районної держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім'ї;

- документи, що підтверджують статус дитини;

- довідка органу державної виконавчої служби про розмір аліментів;

- довідка з місця навчання про розмір стипендії та про те,що дитина не перебуває на повному державному утриманні;

- копія виписки із акта огляду медико-соціальної експертної комісії або медичного висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, для інваліда з дитинства та дитини-інваліда, відповідно.

Призначення соціальної допомоги та грошового забезпечення здійснюється з моменту влаштування дитини у дитячий будинок сімейного типу або прийомну сім'ю включно до дня досягнення дитиною 18-річного віку, а у разі навчання  - до 23 років або до закінчення відповідного навчального закладу.

Особі, якій виповнилося 18 років, за умови здобуття нею загальної середньої освіти та вступу на навчання за денною формою у вищий навчальний або професійно-технічний навчальний заклад соціальна допомога також призначається на період вступної кампанії на підставі клопотання служби у справах дітей за наявності розписки про прийняття документів для вступу до відповідного навчального закладу.

Період надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім`ях батькам-вихователям і прийомним батьки, якщо   вони  отримують  грошове  забезпечення, зараховується до страхового стажу.

Категорія: Соціальні виплати | Додав: sobez1
Переглядів: 1476 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz