Решетилівський районний територіальний центр соціального ...
Четвер, 02.05.2024, 19:31
Меню сайту

Категорії розділу
Соціальні виплати [9]
Пільги [15]
Для інвалідів та чорнобильців [17]
Учасникам АТО [1]

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Соціальні виплати

Пам’ятка одержувача житлової субсидії
10.06.2011, 13:14

Пам’ятка одержувача житлової субсидії 

Збереження соціальних гарантій для громадян через спрощений механізм призначення житлових субсидій

Соціальний захист родин у разі підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги забезпечується шляхом надання таким родинам державної соціальної допомоги у вигляді житлових субсидій.

          У зв’язку з прийняттям Урядом країни рішення про підвищення соціальних гарантій для сімей по сплаті житлово-комунальних послуг з серпня 2010 року житлові субсидії для громадян стануть доступнішими. Запроваджено спрощений порядок надання житлових субсидій.

Хто має право на призначення житлової субсидії

Право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу (10 чи 15 % середньомісячного сукупного доходу).

Віднині сім’ям, які складаються лише з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, надано право сплачувати за житлово-комунальні послуги не більше 10 % сукупного доходу (в межах норм споживання).

        Також 10% сукупного доходу сплачують за житлово-комунальні послуги сім’ї, у складі яких є діти, інваліди І чи ІІ групи при умові, що середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 50% прожиткового мінімуму.

Інші сім’ї, в складі яких є працездатні особи, мають право платити за житлово-комунальні послуги не більше 15 %. 

Куди звернутися для призначення субсидії та які документи надати 

Для призначення житлової субсидії необхідно звернутися до районного управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання (реєстрації).

Звертаємо увагу, що пенсіонерам заяву та декларацію про доходи буде направлено по пошті, тому просимо заповнити зазначені документи та направити на адресу районного управління праці та соціального захисту населення, вказану на конверті.

Працюючі особи в управління праці та соціального захисту населення подають заяву і декларацію про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні та довідки про доходи кожної зареєстрованої особи.

Важливо! Заява заповнюється власником (співвласником) житла, на якого відкрито особовий рахунок по сплаті за житлово-комунальні послуги. Вказуйте всіх осіб, які проживають та зареєстровані з Вами за однією адресою.

В заяві Ви вказуєте паспортні дані, ідентифікаційний номер, адресу зареєстрованого місця проживання, назву та адресу житлово - експлуатаційної організації, номер особового рахунку на газопостачання, холодне та гаряче водопостачання, опалення, електроенергію (інформація береться із розрахункової книжки або квитанції). Якщо до складу сім’ї входять:

- працюючі пенсіонери – додатково подається довідка про заробітну плату;

- особи, які перебувають на обліку в центрі зайнятості -  довідка про перебування на обліку та розмір допомоги по безробіттю;- особи які навчаються (студенти) –  довідка про отримання стипендії, якщо стипендія не виплачується – довідка про неотримання стипендії.

      Довідки про розмір отримуваних доходів подаються за 6 попередніх місяців перед місяцем звернення (чи за попередній календарний рік у разі звернення за субсидією на тверде паливо).Звертаємо увагу, що доходом сім`ї, крім пенсії, вважається: стипендія, заробітна плата, допомога по безробіттю, дохід від підприємницької діяльності, а також дохід від земельної частки (паю), зданого в оренду, тощо. Якщо не працюєте - дані підтверджуються інформацією з трудової книжки.

            Увага! Пенсіонери довідки про розмір призначеної пенсії не подають.

            Якщо на даний час Ви користуєтесь субсидією, не потрібно звертатись до управлінь праці та соціального захисту населення, субсидія за новими умовами буде перерахована автоматично, без Вашого звернення. 

Терміни надання субсидій

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців. У разі, якщо за опалення громадяни сплачують протягом опалювального періоду, субсидія призначається на цей період.

Якщо у житловому приміщенні зареєстровані і проживають тільки пенсіонери, які не працюють, та інші непрацездатні громадяни, джерелом існування яких є лише доходи від особистого селянського господарства, пенсія та інші соціальні виплати, субсидія за їх бажанням призначається на дванадцять місяців. 

Звертаємо увагу, що субсидія не призначається, якщо:

- особа, яка звертається за призначенням субсидії не є власником або співвласником житлового приміщення (будинку);

- серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працюють, не вчаться, не перебувають на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу;

- власник або особа, що зареєстрована разом з ним здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);

- у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення або більше одного транспортного засобу (не враховуються транспортні засоби, які не є об’єктами оподаткування), про що декларується в заяві;

- житлове приміщення придбане не більше року тому;

- будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив значну покупку або оплатили послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.

                 Якщо у період отримання субсидії змінюються тарифи на послуги, чи проводиться в зв’язку з цим перерахунок розміру субсидії та чи потрібно громадянам звертатися за її перерахунком. 

При збільшенні тарифів на житлово-комунальні послуги органами праці та соціального захисту населення проводиться перерахунок призначених субсидій без звернень громадян з місяця в якому відбулася зміна тарифів. В результаті перерахунку розмір витрат громадян на оплату послуг в межах норм споживання залишається незмінним (15% або 10% середньомісячного сукупного доходу сім’ї), збільшення розміру платежів відшкодовується за рахунок субсидії.

У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, субсидії  призначаються  протягом  трьох місяців з часу підвищення розміру платежів.

 

 

 

Категорія: Соціальні виплати | Додав: sobez1
Переглядів: 748 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz